Konto dla firmy jednoosobowej – Konto firmowe

Konto firmowe 2024 –  Rachunek dla małych firm

Każda firma ma obowiązek założenia odrębnego rachunku firmowego, potrzebnego do rozliczania się przede wszystkim z Urzędem Skarbowym, a także na co dzień z klientami.
Darmowe konto dla firmy jednoosobowej często możemy założyć przez internet, a za aktywne korzystanie otrzymać dodatkowe bonusy. Najlepsze konto bankowe dla firm możesz wybrać z poniższej listy oraz złożyć wniosek przez internet.

Dla wielu z nas prowadzenie własnej działalności gospodarczej staje się szansą na połączenie pracy ze swym hobby. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą

Jednoosobowa działalność gospodarcza to prosty i bardzo popularny model prowadzenia własnego biznesu, W ostatnich latach wielu Polaków zdecydowało się na takie rozwiązanie. Jednoosobową działalność gospodarczą można rozpocząć bez większych problemów, a w większości przypadków, do rozpoczęcia pracy, nie potrzeba zbyt wielkich inwestycji. Każdy przedsiębiorca musi jednak pamiętać o tym, by spełnić podstawowe warunki.

  • Wymyślamy dobrą nazwę firmy, warto poświęcić na to trochę czasu. Nazwa firmy powinna być łatwa do zapamiętania, unikatowa i w przyszłości rozpoznawalna
  • Rejestracja firmy w Urzędzie Miasta lub przez internet w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Zostanie wtedy nadany numer NIP i numer REGON.
  • Trzeba wybrać odpowiednie kody PKD, które będą określały charakter jego firmy.
  • Każdy, kto zaczyna prowadzić własną działalność gospodarczą, musi też w porę wybrać formę opodatkowania.
  • Rejestracja w Urzędzie Skarbowym jeśli chcesz być od początku podatnikiem VAT
  • Zgłoszenie siebie do ubezpieczeń ZUS – prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością opłacania składek do ZUS, a te trzeba opłacać od samego początku – bez względu na to, jakie dochody danego miesiąca udało się przedsiębiorcy osiągnąć. Pierwsze 2,5 roku składki na ZUS dla nowych firm są na preferencyjnych warunkach tzw. „Mały ZUS”.
Konto dla firmy jednoosobowej - Konto firmowe

Jakie są korzyści prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Ta forma pracy to dobre rozwiązanie dla osób niezależnych, chcących pracować na własną rękę i na własnych zasadach. Kto potrafi organizować sobie czas pracy, kto wie, jak zarabiać na swej pasji, ten może się tu rewelacyjnie sprawdzić. Niestety, wiele osób zapomina, iż nawet taka forma prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się ze znacznymi wydatkami oraz wielką odpowiedzialnością.

Sprawdź też jak zarabiać dodatkowe pieniądze przez internet.