Paznokcie hybrydowe – Jak zrobić manicure hybrydowy

Czy manicure hybrydowy nie posiada wad? A może niszczy trwale paznokcie? Co z powszechnymi mitami na temat paznokci hybrydowych? Jak się do niego zabrać, co i gdzie kupić? Poniższe vademecum na temat popularnych hybryd powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym jest manicure hybrydowy?

Tego typu stylizacja paznokci opiera się na znanych dobrze lakierach i żelach, ale dodatkowo utwardzanych w lampie UV lub LED. Pozwala to na osiągnięcie pięknego manicure, który nie dość, że prezentuje się naturalnie i jest trwalszy niż „tradycyjne” lakiery, to dobrze wykonany utrzymuje się do 3 tygodni. Odporność na uszkodzenia, wzmocnienie płytki paznokcia oraz nie odpryskiwanie lakieru to kolejne pozytywne cechy hybryd.
Paznokcie hybrydowe
Manicure hybrydowy

Jak zrobić hybrydy?

Paznokcie hybrydowe wykonamy u każdej kosmetyczki, ale cechą charakterystyczną dla tego manicure, tak jak i tradycyjnego, jest jego możliwość przygotowania w domu.

Kupując swój zestaw do hybryd należy kierować się kilkoma wskazówkami.

 • Po pierwsze zakupione produkty powinny być dobre i przeznaczone jedynie do hybryd. Kupowanie taniej „chińszczyzny” może nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale też uszkodzić płytkę paznokcia.
 • Lampa, czy to LED, czy UV również powinna być jak najlepszej jakości.
 • Wszelkie bazy, topy i same lakiery dobrać można według własnych preferencji, ale i tu ważna jest jakość produktów.
 • Bo z hybrydami, jak i z makijażem, nie ma co oszczędzać na jakości produktów

Hybrydy krok po kroku

 • Sam manicure zaczynam od przygotowania płytki paznokcia. Nadajemy mu kształt, który jest naszym zdaniem najlepszy ( czy to klasyczny migdał, czy okrągły kształt ) i odpowiednią długość.
 • Niemałe znacznie przy trwałości hybryd ma delikatne zmatowienie płytki paznokcia blokiem polerskim, a także jej odtłuszczenie.
 • Na tak przygotowany paznokieć nakłada się warstwę bazy, która utwardza się w lampie.
 • W zależności od posiadanej lampy czas utwardzania bazy wynosi od 30 sekund do 2 minut.
 • Kolejny krok to nałożenie kolorowego lakieru, który również utwardza się w lampie. Tu, w zależności od pigmentacji, nakładać można jedną lub dwie warstwy. Oczywiście każdą z warstw osobno utwardzamy.
 • Na koniec pozostaje położenie bazy ( utrwalana w lampie ) i przetarcie mani odtłuszczaczem. I gotowe!
 • Osobną kwestią pozostają wzorki i zdobienia, które każda z nas może dodać do manicure.

Cały manicure hybrydowy, wraz z przygotowaniem płytki paznokci, utrwalaniem kolejnych warstw w lampie, nie powinien zając ( nawet początkującym ) więcej niż 1, 5 godziny. Wydaje się długo, ale jeśli spojrzeć na fakt, że możemy go robić raz na 21 dni, to chyba warto.

Paznokcie hybrydowe – Fakty i mity

Na temat hybryd krążą niebywałe mity i fakty, w które nie wiadomo czy wierzyć, a na pewno budzą one wątpliwości u potencjalnych posiadaczek hybryd. Co jest zatem mitem, a co faktem?

FAKT: Manicure hybrydowy jest trwalszy, przez co można zapomnieć o odpryskach i malowaniu paznokci co 3 dni!

MIT: Hybrydy niszczą paznokcie. To nie manicure je niszczy, tylko niepoprawne ich ściąganie, bądź złe ( lub wcale ) nie utrwalanie kolejnych warstw w lampie.

FAKT: Zabieg nie musi być wykonany na długich paznokciach. Nawet krótkie paznokcie z hybrydą
wyglądają elegancko i kobieco.

MIT: Należy robić przerwy między kolejnym zakładaniem hybryd. Żadne przerwy nie są koniecznie o ile hybryda wykonywana jest prawidłowo z użyciem dobrej jakości produktów.

FAKT: Użycie acetonu wysusza skórki wokół paznokcia. Dlatego należy po każdym nałożeniu hybrydy nakładać odżywkę na skórki wokół paznokcia, a same dłonie i paznokcie codziennie smarować odpowiednim kremem. Samo ściąganie hybryd nie powinno też być za długie 12-15 minut to max!

MIT: Manicure hybrydowy wykona się tylko u kosmetyczki. Dzięki dostępności produktów same jesteśmy w stanie w domowym zaciszu przygotować swoje hybrydy. Wystarczy kupić podstawowe produkty i zagospodarować wolny czas! Hybryda co prawda wymaga precyzji, ale nie oznacza, że nie można się tego nauczyć. Trening czyni mistrza.

FAKT: Dzięki temu, że hybryda ( dobrze założona i poprawnie zdjęta ) nie osłabia paznokcia, można ją zdejmować kiedy się chce.

MIT: Paznokcie hybrydowe trzymają się u każdego tak samo długo. Niestety nie. Wszystko zależy od kondycji płytki paznokcia oraz jakości używanych produktów, a także poprawności zakładania hybryd.

Manicure hybrydowy

Dla kogo manicure hybrydowy?

Choć manicure hybrydowy jest coraz popularniejszy i ma coraz większą rzeszę fanek niż tradycyjne manicure, to niestety choroby płytki paznokci to główne przeciwwskazanie przy hybrydach. Zakażenia, czy grzyby wokół paznokcia, a także kruche i podatne na złamania paznokcie powinny być w pierwszej kolejności zagojone i zadbane. Bo żaden manicure ( czy tradycyjny, czy hybrydowy ) nie będzie „trzymał się” na takich paznokciach.
Nim zdecydujemy się na hybrydy nasze paznokcie powinny być pozbawione wszelkich przebarwień, odprysków, urazów, pogrubień i przerostu paznokcia. Ich idealny stan gwarantuje idealne mani.

Czego nie robić?

Jak zrobić hybrydyManicure hybrydowy gwarantuje nawet 21 dni fantastycznego wyglądu naszych paznokci. Ale warto pamiętać, że pewno aspekty pracy mogą przełożyć się negatywnie na trwałość hybryd. Zaliczamy do nich:

– złe ściąganie paznokci hybrydowych – zeskrobywanie albo piłowanie lakieru hybrydowego jest niedopuszczalne! Może to uszkodzić płytkę paznokcia. Lakier hybrydowy musi być ściągnięty za pomocą nasączonych w acetonie, bądź specjalnych płynach wacikach.

– zbyt krótki czas utwardzania – zarówno topy, jak i bazy oraz kolorowe lakiery mają swój czas utwardzania w lampie. Każdą warstwę należy utwardzać osobno i we wskazanym czasie ( od 30 sekund do 2 minut), tylko to gwarantuje trwałość mani.

– zalewanie skórek – to najczęstszy błąd przy tym manicurze. Choć hybrydy nie zasycha jak tradycyjny lakier należy zalane skórki oczyścić przy pomocy drewnianego patyczka, nim utrwalimy lakier w lampie. Zalanie skórek może też skończyć się uczuleniem.

Paznokcie hybrydowe mają coraz więcej zwolenniczek, którym trudno byłoby teraz wrócić do „normalnych” lakierów. Szeroka dostępność zarówno u kosmetyczek, jak i w domu powoduje, że same możemy wykonać sobie trwały i perfekcyjny manicure. Warto tylko pamiętać o kilku wskazówkach, a czas poświęcony na hybrydy odpłaci się idealnymi paznokciami.