Radar pogodowy – MAPA OPADÓW DESZCZU

Radar pogodowy to darmowa mapa opadów deszczu i śniegu w Polsce i Europie, a także mapa zachmurzenia i radar burz

Poszczególne warunki atmosferyczne możemy sprawdzić wybierając zakładkę w prawym górnym rogu mapy radarowej. Domyślnie ustawiona mapa to radar deszczu w Polsce.

Radar pogodowy

Na radarze pogodowym sprawdzisz aktualną siłę i kierunek wiatru, temperaturę powietrza, radar opadów deszczu oraz gdzie występuje burza. Mapa przedstawia wiele innych pomiarów meteorologicznych np. prądy morskie czy temperatury mórz i oceanów na całym świecie.

Radar pogodowy

Mapa chmur i radar burz przyda się w planowaniu wycieczek. Na bieżąco możemy sprawdzić gdzie jest burza, śledzić kierunek przesuwania się chmur burzowych oraz aktualnych opadów deszczu. W porę możemy uniknąć niekorzystne warunki atmosferyczne i ucieć przed burzą oraz opadami.

Radar burz

Na okres zimowy gdy zacznie się okres grzewczy, przyda się mapa zanieczyszczenia powietrza, stężenie i masa pyłów – mapa smogu.
A dla narciarzy – pogoda w górach czyli świeże opady śniegu i aktualna pokrywa śnieżna na stokach.

Radar opadów

Radar pogodowy to również przydatne mapy dla meteopatów, którzy mogą się przygotować na zmieniającą się pogodę. Szczególnie ciśnienie atmosferyczne ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Wybierając swoją lokalizację na mapie radarowej, sprawdzisz prognozę pogody na najbliższe dni.

Źródło mapy i radaru pogodowego: windy.com